Подготовка:

1. Овесните снегулки попарете ги со врело бадемово млеко или вода. Оставете да киснат 10 минути.
2. Бананата испасирајте ја со вилушка и додајте ја кај исксинатите овесни снегулки. Додајте јајце, ванила и промешајте.
3. Пржете ги палачинки во нелеплива тава со малку зејтин.
Сервирајте со овошје и јогурт.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани