Најпрво ја загреваме рерната на околу 200 степени.
Бананите и јајцата ги блендираме, ама доколку немате блендер можете и со вилушка. Потоа ги додаваме во сад и ги додаваме сите други состојки. Мешаме додека не добиеме хомогена смеса.
Вака добиената смеса ја ставаме во куглов и печеме околу 30-40 минути. Нормално со чепкалка може да проверите дали готова.
Исто така наместо брусница, може да ставите какво имате суво овошје, секако вкусот ќе биде преубав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови