На почеток за подготовка на овој убав ручек е потребно копаните да ги отворите ако не се, и да ја извадите кожата од нив.
Зачинете ги и ставете да се пржат.
Пржете на тивко.
Превртувајте од девте страни нека се заруменат убаво.
Во вок тавата на страна запржете ситно сецкан кромид и лукче.
Нека зарумени па додајте ја доматната паста.
Потоа ставете го јачменот кој што претходно го сваривме и исцедивме.
Нека се запржи добро.
Зачинете и додајте го сосот.
Откако ќе се запржи се додајте го пилешкото месо.
Додајте сецкан магдонос.
Промешајте па потоа сервирајте ја оваа убавина.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови