Свинското месо одкако ќе се одмрзне се сече на ситни коцки.
Во него се додаваат сите наведени зачини убаво се промешува и се става во грил тавата во која се растопил путерот.
Се промешува во текот на пржењето се додека не биде готово.
Вака подготвеното месо е многу вкусно и крцкаво и кај нас ни послужи како добро мезе со пиво.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови