Нема брашно, нема шеќер, брзо се подготвуваат, а се особено вкусни....

Подготовка
1. Во блендер/Нутрибулет ги ставаме бананата, кокосовиот путер и урмите.
2. Ги блендираме да се соединат и сомелат, ама може да има и ситни парченца низ нив.
3. Им додаваме мелени и сечкани ореви, мусли сомелени во блендер и кора од портокал.
4. Ја соединуваме смесата и формираме рустични топчиња кои ги валкаме во какао.
Сервираме и уживаме!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани