Подготовка:

1. Остранете ги семките на урмите, додајте ги во нутрибулетот и измиксајте ги со рамното сечило. Потоа додајте ги останатите состојки во нутибулетотот и миксајте, додека смесата не стане хомогена. Повремено одмарајте го нутрибулетот.
2. Од смесата формирајте топчиња, со намрсени раце, со путер од кокос или друг путер по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани