1. Се става шеќерот, чоколадата, млекото, маргаринот, медот во сад на оган да се растопат. И потоа во сето тоа се додаваат оревите и мелената плазма. Одкако малку ке остине се прават топчиња од средна големина и тие се прават во форма на конус. И како такви се ставаат секое врз една ресана, тоа всушност е подлогата за нив за да можат подобро да се држат. И на крај се декорираат со слатка павлака и може со светки во боја, како што се моите направени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови