Најбрзата нутела која сте ја приготвиле, можете да ја искористите како прелив за палачинки,колачи или дирекно да ја јадете од тегла. Ставате мед во блендер (зависи колкава количина сакате да правите) и додавате рогач или какао по вкус и блендирате 2-3минути. За да го подобрите вкусот можете да додадете и мелени лешници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови