1. Ставете ги сите состојќи во блендер(без водата).
2. Изблендерирајте ги дурi не добиете сува смеса.
3. Додадете ја водата полека се додека не се направи густа и леплива смеса.
4. Земете силиконска обвивка за правење леб и дотурете ја смесата.
5. Ставете ја сместа во замрзнувач и нека одстои 1 час.
6. Сервирајте

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови