Ги матиме јајцата со шеќерот и ванилиниот шеќер, ги додаваме млекото и маслото, па промешуваме. Ги додаваме брашното и пецивото па пак промешуваме и на крајот го додаваме какаото и убаво мешаме додека се да се соедини. Печеме околу 20 минути на 180 степени. Испечениот пандишпан убаво нека се излади. Потоа се вадат крукчиња со чаша со средна големина. Остатокот од пандишпанот се меша со зовриеното млеко, шеќерот и оревите, па тортичките се филуваат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови