За сите љубители на брзи едноставни јадења еве една лесна чорба со леќа.
Подготовка
Во тенџере ја ставаме леќата, сецканиот компир, младото кромидче, ситно сецканата пушена свинска плешка и морковот.
Морковот јас го ставам цел на крајот кога ќе се сварат состојки го пасирам и повторно го враќам во тенџерето.
Пред да ги ставиме да се варат на тивок огин налеваме околу 1200мл вода. Леќата и сите состојки се варат брзо околу половина час.
Во посебна тава го запржуваме брашното додаваме зејтин и на крај црвен пипер сипуваме во тенџерето со чорба и ја запржуваме. Во чорбата додаваме мешан зачин, бибер, буковец и на крај свеж магданос.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани