Бисквитите се кршат, а оревите се сецкаат.
Јајцата и шеќерот се матат на пареа додека да се згустат, па се додаваат маргаринот и чоколадото, се меша постојано да се соединат и се остава да почне да врие 30 до 60 секунди, се трга од оган и се додава кај бисквитите и оревите, се меша и се претура во калап.
Се става во замрзнувач да се стегне, па потоа се сече.
Ете толку се брзи и едноставни и сите дома ги обожаваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови