Подготовка.
Во сад за матење ги додаваме јогуртот, шеќерот, содата, пецивото, маслото, какаото и полека мешаме со рачна мешалка постепено додавајќи го брашното.

Во намрсена мала ростер тава ја сипуваме смесата и печеме во загреана рерна на 200степени половина час. Проверуваме со чепкалка дали тестото ни е печено на средина.

Во касерола ги ставаме сите состојки за прелив и на тивок огин ги растопуваме. Врз изладената торта го сипуваме топлиот прелив,сечеме коцки и послужуваме со топка сладолед или сезонско овошје како на пр. јагоди.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани