Подготовка:

1. Во касерола пропржете го кромидот и ренданиот морков.

2. Потоа додадете ја тиквичката, исецкана на коцкички. Ставете и ориз, па зачинете. Покријте го со топла вода и оставете да покрчка, за да се свари оризот. На тиквицата не и треба многу варење.
3. Пред крајот пробајте колку е солено,ако не е, додајте сол и разматете едно јајце. Промешајте да се спои.
Служете го топло.

На здравје.

Забелешка
Ова јадење може да биде и вечера затоа што е лесно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови