Колач кој се топи во устата.

Подготовка:

1. Тиквата излупете ја и исецкајте ја на ситни коцки.cСтавете малку вода, поклопете со капак и оставете на тивко да се свари на пареата. Кога е варена, извадете ја од садот и оставете да се излади. Она веќе ќе е раскашкана, разварена.
2. Изматете ја хоплата со шеќерот во прав. Матете додека не стане густа и цврста. Тиквата измешајте ја со искршените бисквити. Јас ставив мешавина од чоко бисквити и обични млечни. Тиквата ќе се спои со бисквитот. Таа смеса помешајте ја со претходно изматената хопла, соединете убаво да се спои рамномерно и префрлете во калап. Оставете во фрижидер да постои.
3. Потоа сечете на парчиња и попрскајте ги со какао, а потоа со чоко прелив.
Нека ви е слатко

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови