Во еден сад за сервирање ги нанесуваме ситно сецканите листови марула.
Врз нив поставуваме резанки портокал, парчиња киви, варено јајце и парчиња ананас.
Во мал сад соединуваме маслиново масло, балсамико оцет, сол и бибер.
По желба може да се додаде и ½ лажиче мед и малку рендан ѓумбир.
Ја прелеваме салата со дресингот.
Расфрламе зрна на фстаци.
Послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани