Парчињата пандишпан ги редиме на плех. Пудинзите ги вариме според упатството на кесичката.
Го додаваме и чоколадото искршено на коцки. Кога малку ќе подолади му го ставаме маргаринот да се растопи и промешуваме. Крем бананите исечкани ги ставаме во оладениот фил.
Сусамот многу малку го пропржуваме. Филот го истураме на пандишпанот и оставаме малку да се потстегне. Го израмнуваме со раце.
Потоа со помош на калапчиња за колачи сечеме форми и им ставаме по малку кокос.
За поубав изглед може да се направи глазура со бело чоколадо.
Ова беше планирано за набрзинска торта Ч) ама после излегоа два плеха колачиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови