Ми остана еден лист обланда па го искористив на следниот начин.
Листот обланда се замотува во влажна крпа за да омекне.
Откако ќе омекне, се мачка мармалад од смокви, а може било каков мармалад да се употреби и се мота во ролат.
Лесно, брзо, а многу вкусно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови