Подготовка:

1. Во длабок сад ги мешаме сите состојки до нивно хомогенизирање. Садот го покриваме со стреч фолија и го ставаме во фрижидер барем 1 час.

2. Потоа со намрсени дланки формираме ќебапчиња. Пржиме во загреана тава со малку масло (на не многу силен оган) или во мојот случај на тостер, каде истотака малку ја намрсуваме плочата на тостерот.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани