Рецептот го меркав 2-3 дена на интернет, ми дојде некако брз и лесен, па засукав ракави.
Брашното, киселото млеко, зејтинот, пецивото и солта се мешаат со лажица додека не се направи смесата како тесто.
Саламата, кашкавалот и краставичките ги сецкаме,а сирењето го дробиме со лажица. Сето тоа го мешаме заедно со јајцата.
Тестото го растегаме на намрсена тава и врз него ја истураме смесата со јајца. Јас си ставив и оригано и сусам.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови