Јајцата исечете ги на крупни парчиња и ставете ги во блендер.
Додајте ги парчињата туна заедно со маслото, инчуните, капарите и магдоносот.
Наросете малку црн бибер и убаво изблендирајте.
За многу кратко време ќе имате вкусна здрава домашна паштета.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани