Подготовка:

1. Оревите ги ставаме во блендер и ги ситниме на помали парчиња.
2. Во длабок сад ги ставаме оревите, овесните снегулки, циметот, пирето од тиква и медот и промешуваме.
3. Смесата ја ставаме во плех, обложен со хартија, ја распределуваме рамномерно. Печеме во загреана рерна на 170 степени, околу 30тина минути

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани