Се лупат јаболката, се чистат морковите и се ставаат да се варат. Откако ќе се сварат се блендираат заедно со мангото, портокалите со се лушпа. Блендираната каша се врака во тенџерето со вода. Се додава уште вода да дојде околу 4 литри. Се додава шеќер по вкус, 1-2 лимонтуси и сок од 2 лимони. Се процедува низ газа, се остава да се излади и може да се пие.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани