Подготовка:

1. Во сад ставете брашно, сув квасец, шеќер, сол, оцет. Додајте вода и замесете тесто. Тестото оставете го на топло место да стаса.
2. Стасаното тесто ставете го во форми. Оставете да стаса околу 20 минути. Лебот печете го во загреана рерна на температура од 220 степени.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани