Во мал дел од млекото разматете ги жолчките и нишестето.
Останатото млеко ставете го заедно со шеќерот и ванилата да зоврие. Турете го во него млекото со жолчките и нишестето и варете го се додека не се добие пудинг. Ставете го путерот и убаво измешајте.
Оставете го да се олади, мешајќи повремено за да не фати коричка.
Во чаша најдолу издробете од пишкотите, ставете од кремот, исечкани банани и пак повторете ја постапката. Наполнете 4 чаши.
Одозгора украсете ги со шлаг и банана.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови