1. Квасецот се помесува со млакото млеко и се додава во брашното во кој претходно го ставаме пецивото
2. Се меси тестото и во него се додаваат сирењето, саламата, јајцето и зачинот и месиме
3. Од тестото развлекуваме кора и од неа со помош на калапчиња вадиме форми
4. Пирошките ги пржиме во врел зејтин

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови