Се прави цврст снег од белките, па полека се додаваат другите состојки, се промешува убаво и се пече во плех на хартија. На исти начин се прават двете кори

Фил
Се вари крем во млекото од двата пудинга и 10 жолчки изматени со 200гр шеќер. Маргаринот се мати со шеќерот во прав и се додава кон оладениот фил. Филот се дели на два дела, едниот останува жол,  а во другиот се додава растопената чоколада. Се реди кората со ореви па жолт фил, кора со кокос, бел фил и одозгора по желба може кокос, може чоколаден прелив.
Јас овде го искористив црниот фил и рендана бела чоколада.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално