Бисвитите се замесуваат со млекото, јајцето и шеќерот. Смесата ја ставаме на фолија и убаво ја исплескуваме да се израмни.
Маргаринот го матиме со 5 лажици шеќер и додаваме кокос.
Филот го мачкаме на црното тестото, виткаме ролат и го ставаме во замрзнувач да се стегне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови