Од меленото месо, лебните трошки, кромидот, магодносот и зачините направете ќебапчиња. Оставете ги во фрижидер да стојат најмалку 1 час.

За тоа време, направете го сосот од домати. Во тенџере ставете го масото и ситно сечкан кромид. Пржете го додека да омекне. Ставете ги лукчето и сосот од домати. Ставете ги шеќертот и оцетот, намалете ја ринглата и оставете да се крчка малку.
Јогуртот помешајте го со маслиновото масло, зачинете со сол, бибер и црвен пипер. Оставете да се лади во фрижидер. Ќебапчињата наредете ги на тавче обложено со хартија за печење и печете ги во рерна загреана на 200 Целзиусови степени. Кога ќе бида печени, сервирајте го јадењето - на пита лепче ставете 4 ќебапчиња, прелијте ги со доматиот сос и од горе стевет една лажица од сосот од јогурт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани