Се матат јајцата и шеќерот,  па се додаваа другите состојки се меша и се пече во тавичка бр28.од кога ќе се испече се полива со шербетот. Тортата ладна, а шербетот млак.
Одозгора се ставаат мелени или сецкани ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови