Се меси тесто од сите состојки. Се прават топчиња, се ставаат во подмачкан плех и се печат во загреана рерна на 200 степени околу 20 тина минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани