Многу вкусни грицки.
Се замесува тесто од сите состојки, со постепено додавање на брашното. Се сучи кора тенка околу половина сантиметар, и се вадат форми, овие на сликата со капаче од шише.
Се редат во плех обложен со хартија за печење, и се печат во загреана рерна на 200 степени околу 15 минути, зависно од дебелината.
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови