Брза пица ...Оваа доза е за една пица, за едно многу гладно лице или за двајца евентуално...Заситува бидејќи е со грахам брашно...

Подготовка
1. Сите состојки за тестото ги ставаме во еден сад и ги соединуваме во средно меко тесто.
2. Тестото го расукувамево големина на тавата за пица.
3. Посипуваме брашно и го ставаме тестото.
4. Размачкуваме ајвар, ставаме сечкана шунка и печурки, распоредуваме кашкавал и посипуваме со оригано.
5 Ја печеме во добро загреана рерна на 300 степени на најдолната решетка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани