Рецепт на мојата ќерка Елена.
Секојдневно ми внесуваат новини во кујната,овојпат Мексиканска храна.
Еве ја постапкатапо која готвевме.

Авокадото испасирајте колку дозволува.
Доматите и кромидот исцкајте ги, помешајте ги со авокадото.Згмечете малку со лажицата при промешувањето.
Посолете и зачинете со црн бибер.
Исцедете една лимета и сокот додајте го во смесата.
Промешајте се да се соедини и оставете некоја минута да отстои.
Сервирајте со тортиља чипс.
На здравје закуската.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови