Брза и превкусна зеленчува чорба која се прави навистина лесно.
Сите зеленчуци добро исецкајте ги и ставете ги да се варат во тенџере на оган додека не омекнат убаво. Во друго тенџере ја вариме коцката супа, и пред да почне да врие ги додаваме парчињата зеленчук. Откако убаво ќе се сварат само блендираме со рачен блендер да добиеме убава хомогена чорба.
Јас ја искомбинирав со крекери.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови