Во шише се стават сите состојки и се остава 40 дена да одстои.По 40 дена вишните се вадат и се пие.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови