Одлична,вкусна и здрава салата.
1. Сите зеленчуци исецкајте ги, освен младиот спанаќ.

2. Ставете ги во сад и најгоре ставете ги листовите спанаќ.

3. Сол и маслиново масло се нанесува според вкусот.

4. Додадете сирење и толку...

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови