Се земаат белките во сад се матат убаво да се добие густа смеса.Се додава шеќерот, малку се мати додека се стопи и со лажица се ставаат мелените бисквити и ореви. Се промешува, се става во плех и се суши на 160 степени 30 мин.
Во друг сад се мати слатката павлака убаво. Се додаваат жолчките, предходно изматени со шеќер во прав. Се меша да се изедначи.
Откако пандишпанот ќе се олади се филува, се сечат коцки кои се декорираат со слатко од вишни и винчини тортички.
Лесна и вкусна...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови