Ги мешаме брашното и шеќерот на работна површина и правиме мала дупка на средината од тестото во неа го стабаме јајцето и путерот, па 2 лајци какао и 1 лајца канела .
Го месиме тестото додека не стане мазно. Правиме топка и ја завиткуваме во фолија ја оставаме 30 тина минути во фрижидер. Потоа со помош на делимано калапите правиме разни фигури, декорираме по желба колаците ги печеме на 180 степени додека тестото не почне да ја менува бојата .

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови