Ова смеса е за 8 вафли
1. Јајцата изматете ги со шекер и путер, додајте ја ванилата и млекото, па изматете пак.
2. Во смесата додајте го брашното, овесните снегулки, циметот, пецивото и се убаво промешајте.
3. Бананата исечете ја на коцки и додајте ја во смесата.
4. Тостерот за вафли загрејте го, премачкајте го малку со путер и печете ги вафлите.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани