Сите состојки се мешат и се сучи кора. Од кората со калапчињата се вадат форми. Секоја форма се премачкува со белка ( јас за да не кршам друго јајце, од смесата што се ставаат две јајца , од едното јајце ја тргам белката) и одозгора се става шеќер. Се стават во релна и се печат 15 минути. Се декорираат по желба, со топено чоколадо или мрвици.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови