Ванилици - безвременски, колачиња кои се топат во уста, колачиња кои навраќаат во детство и будат убави спомени...))))

1.Од сите наведени состојки се замесува средно меко, нелепливо тесто.
2.Се отвора кора од пола сантим, се вадат форми со ракиена чаша.
3.Се печат во загеана рерна на 180 околу 10 мин., т.о. додека порумени долниот раб.
4. Се слепуваат 2 по 2 и се валкаат во шеќер во прав....

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани