Јас правев пола доза од кои излегоа три плеха. Инаку ме пленија и со вкус и со мирис и со структура.
1. Се бие маста заедно со шеќерот и ванилата. Се додава јајцето оревите и брашното .Се меси убаво со постепено додавање на брашно ,за да не се залепи. Се сучи кора и се вадат крукчиња. Се печи на 180С-10 мин на хартија. Додека се жешки се филуваат со мармалад и шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани