1.Свинската маста со јајцето,жолчките,шеќерот ,ванилата, прстофатот сол се миксира и постепено се додава брашното помешано со пецивото и се меси со рака.Брашното плус, минус зависно од јајцата,тестото треба да биди мазно и средно меко.
2.Тестото се завиткува во стереч фолија и се става во фрижидер 1 час.
3.После тоа време тестото се дели од 17 -18 гр. и се обликоваат мазни топчиња
4.Во еден сад се ставаат белките и се разматуваат со вилушка.Секое топче се валка
во разматената белка па во мелени ореви.
Се редат во плех .
5.Се печат во загреана рерна на 180 степени околу 20 минути, зависно од рерната.
6.Кога ќе изладат се слепуваат две по две со стопено чоколадо, да не е многу течно или со нутела.
Нека се исуши чоколадото и можат да се ставаат во кутија со капак.
Колку повеќе стојат, поубави се.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови