Измешајте ги брашното, солта и пецивото во еден сад.

Во друг сад изматете го путерот со шеќерот, па додадете ги јајцата и ванилата.

Откако ќе соедините со миксерот, додадете го млекото и мешавината брашно.

Ставајте во апаратот со помош на лажица и печете ги крофните до зацрвенување.

Можи да ги користите вака, а можи и да ги намакате во бело или црно чоколадо и да ги украсите со перли или трошки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови