Подготовка:

1. На масло во тава запржете го тофу сирењето кое го исечкавте на коцкички.
2. Во голема длабока чинија ставете ја руколата. Додадете го убаво заруменетото тофу сирење, а потоа насецкајте млад кромид и магдонос.
3. Булгурот сварете го во посолена вода, а кога е готов, исцедете го. Кога е изладен, додајте го во чинијата кај останатите состојки. Промешајте убаво, па посолете по вкус.
Нека ви е на здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови