Багетот исечете го на парчиња. Кратко потпечете ги парчињата на рингла. На секое парче леб ставете парче горгонзола, парче пршута и половинка или четвртина смоква. Од горе, ставете малку мед.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани