Подготовка:

1. Во блендер ги ставаме сите состојки, освен кашкавалот, блендираме да се добие хомогена смеса.
Половина од смесата ја ставаме на тостер на кој претходно имаме ставено хартија за печење. Преклопуваме и зависно од тостерот ( јас околу 10 тина минути) печиме додека не порумени.

2. На едната половина ставаме кашкавал и преклопуваме. Тостираме уште 7-8 минути. со останатата смеса правиме уште еден тост. Послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани