Откога ги добив силиконските калапи на делимано решив да ги пробам, го најов овој брз рецепт и излезе одличен.
Јајцата и шеќерот се матат убаво потоа се додава чоколадото претходно стопено, јогуртот, маслото, брашното, пецивото и какаото и се меша убаво. Се истура во куглофот и се пече 30 минути на 200 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови