Брз, вкусен појадок.

Во длабок сад ставете го лебот исечен на мали коцки, парченцата авокадо, дробеното сирење, урдата, сецканите маслинки, јајцата. Посолете и промешајте убаво со лажица.

Во калапот за мафини ставете корпи и полнете ги со смесата.

Печите на 200 степени неколку минути.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани